Basketbol Sahası Yapımı

INTEGRAL SPOR HALI SAHA YAPIM HİZMETLERİ

Basketbol sahası, çevresi tel örgü ile çevrili sentetik zeminli spor alanlarıdır.

+90 212 678 13 13

Basketbol sahası yapımı konusunda en önemli alanlardan biri hiç şüphesiz basketbol saha zeminleridir. Yüksek kalite standartları içerisinde tasarımları yapılan basketbol zeminleri daha çok tartan zemin ve akrilik zemin boya olarak hazırlanmakta ve kullanılmaktadır. Özellikle de kapalı spor salonu söz konusu olduğunda poliüretan yani PVC spor zeminler oldukça verimli bir imkan tanımaktadır. Basketbol sahası ölçüleri 15m x 28m olarak kabul edilmiştir.

Basketbol Sahası
Yapım Maliyeti Nedir?

Basketbol sahası yapımı için kullanılan malzeme ve ölçüleri eşliğinde farklı maliyetler ortaya çıkabilmektedir. Zemin için kullanılan kauçuk malzeme ve akrilik boya bünyesinde maliyetler farklılık yaratır. Aynı şekilde tartan zemin yapımları veya poliüretan zeminler bünyesinde de fiyatlar değişmektedir. Tüm bunlar hakkında, basketbol sahası ölçüleri ve daha detaylı bilgiyi site bünyesinde öğrenebilir ve basketbol sahası maliyeti hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Teklif almak için iletişim sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz.

İntegralEntegre Zemin Sistemleri
Basketbol sahası maliyetleri için bizi arayabilirsiniz.

Basketbol Sahası Yapım Videosu

Basketbol Sahası Yapım Aşamaları

Basketbol sahası yapımı toplam 4 ana aşamadan oluşmaktadır. Altyapı çalışmaları ile başlayan şantiye, aydınlatma, demir tel işleri ile devam eder ve son olarak zemin montajı ile tamamlanmaktadır.

ALTYAPI AŞAMASI

DEMİR KONSTRÜKSİYON

SENTETİK ZEMİN MONTAJI

DİĞER EKİPMANLAR

Basketbol sahası altyapı için öncelikle hatıl betonatılır ve ankrajlar konulur. Akabinde zemine 10cm kalınlığında eğimli helikopter beton veya asfalt uygulaması yapılır.

Basketbol zemini kaplama

Basketbol zemini kaplama

Ankrajlara 4m veya 6m yüksekliğinde demir borular kaynaklanır. Aralara yere paralel olacak şekilde en az 3 sıra borular kanyaklanır. Oluşan iskelete 5x5cm pvc kaplamalı tel örgü montajı yapılır. Ana direklere müşterinin isteğine göre aydınlatma bağlanır.

Basketbol sahasının bu aşamasında sentetik zemin türlerinden birisi uygulanır. Dış mekanlarda en çok akrilik zemin boyası ve tartan zemintercih edilir. Akrilik olarak kauçuk katkılı cushion akrilik zemin türümüz de mevcuttur.

Kapalı spor salonu zemini için yani iç mekan basket sahası için Poliüretan (PU) veya spor parke zemin uygulamaktayız. Ayrıca NBA basketbol potası, tribün koltuğu ve skor board uygulamalarımız için de fiyat alabilirsiniz.

Basketbol Saha Ölçüleri

420

15M X 28M FIBA İÇİN BASKETBOL SAHASI ÖLÇÜLERİDİR

4700

94FT X 50FT NBA BASKETBOL SAHASI ÖLÇÜLERİ FEET OLARAK

4

4 ZEMİN ÇEŞİDİ; AKRİLİK, TARTAN, PARKE VE POLİÜRETAN

3

AÇIK, KAPALI VE KAPALI SPOR SALONU OLARAK BASKET SAHASI

Uzun yıllar kullanım imkanı veren bu zemin tasarımları, sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Aynı zamanda basketbol sahası ölçüleri ise fıba kurallarına uygun bir şekilde en doğru standart ölçüleri eşliğinde hazırlanmaktadır.

Basketbol Sahası Ölçüleri Nedir? Profesyonel ya da açık basketbol sahası ölçüleri de genel olarak 28m ile 15m olarak tasarımı yapılırken basketbol potası ile zemin arası 3,05m gibi standart bir mesafe belirlenmektedir. En Çok Tercih Edilen Basketbol Zemini
Genel anlamda basketbol saha zemini için normal zeminler adına akrilik zeminli basketbol sahası ve kauçuk zemin kapsamında tasarımları yapılmış sahalar ön plana çıkmaktadır.

Özellikle ekonomik olması ve basketbol oynamaya elverişli bir imkan vermesi nedeniyle günümüzde en fazla tercih edilen sentetik zeminler olarak dikkat çekmektedir.

Ayrıca tartan ya da poliüretan zeminlerde yine farklı alanlarda kullanımları gerçekleşmektedir. Tartan pist olan zeminler profesyonel atletizm amaçlı kullanılmaktadır. Tartan denen zemin ise daha çok kauçuktan yapılan zeminlerdir.

Yüksek Kalite Anlayışı

İntegral, yüksek kalite anlayışı ile ürettiği ürün ve hizmetleri tüm dünyaya ihraç etmektedir.

Read more +14 Kasım 2019 By IntegralSpor in Basketbol Sahaları, Çok Amaçlı Saha, Golf Sahaları, Halı Saha, Spor Zeminleri, Suni Çim, Voleybol Sahaları

Integral Spor Sosyal Medya Hesaplarımız

Integral Spor’un ürünlerini, haberlerini ve resmi site güncellemelerini sosyal medya hesaplarımızdan güncel olarak takip edebilirsiniz. -Integral Spor Türkçe Facebook; / Twitter;  / Instagram;  /  Linkedin;  /  Pinterest; -Integral Spor İngilizce  Facebook;  /  Twitter;  /  Instagram;  /  Lınkedin;  /  Pinterest; -Integral Spor Arapça Facebook;  / Twitter;  /  Instagram;  /  Lınkedin;
basketbol-sahası-altyapı-işlemleriRead more +22 Ekim 2019 By IntegralSpor in Basketbol Sahaları

Basketbol Sahasının Alt Yapı İşlemleri ve Sonrası

Basketbol elle oynanan ve topu potaya atmakla sayı alınması hedeflenen bir spor dalıdır. Dünyada en çok tercih edilen spor dallarından biri olan Basketbol, sağlık açısından çok önemlidir. Özellikle gelişme yaşında olan çocukların boylarının uzamasında büyük etken olmaktadır. Günümüzde birçok okulda da basketbol sahaları yapımı önem kazanmaktadır. Spor sahaları sporcu sağlığına ve performansına yönelik olmalıdır. Oynanan
basketbol sahasıRead more +30 Nisan 2019 By IntegralSpor in Basketbol Sahaları, Spor Zeminleri

Basketbol Sahası Hangi Şartlara Göre Yapılmalıdır?

Basketbol sahası yapmak tamamen uzmanlık gerektiren bir iştir, bu nedenle büyük bir titizlikle yapılması gerekmektedir.  Açık basketbol sahalarında zemini hazırlanırken meyil verilmelidir bunun sebebi; suların giderlerden kolay atılarak sahanın kuru kalmasıdır. Yağmur suları zeminde biriktiği zaman kesinlikle maç yapılmaz. Genelde profesyonel sahaların üstleri kapalı olmakta ve yağmur sularına maruz kalmamaktadır. Açık olan sahalara daha fazla
TOP