Basketbol Sahası Yapımı

INTEGRAL SPOR HALI SAHA YAPIM HİZMETLERİ

Basketbol sahası, çevresi tel örgü ile çevrili sentetik zeminli spor alanlarıdır.

Basketbol Sahası Nasıl Yapılır?

Ücretsiz Fiyat Teklifi Alın! : 0 (212) 678 13 13

Basketbol sahası yapımı işlemleri konusunda firmamız uluslararası bir üne sahiptir. Şirketimiz ayrıca basketbol sahaları, tenis kortları, çok amaçlı mekânlar, çocuk oyun alanları ve çeşitli spor müsabakaları için birçok spor alanını inşa edebilmektedir. Bir basketbol sahası için en önemli nokta sahanın zemininde kullanılacak olan materyaldir. Genellikle basketbol sahaları için poliüretan ve kauçuk esaslı zeminler tercih edilmektedir. Bu poliüretan ve kauçuk esaslı sistem aşınmaya karşı dayanıklıdır. Esnekliği ve yüksek şok emilimi, kayma, düşme, zemine çarpma vb. durumlarda çocukların yaralanma olasılığını en aza indirir.

Basketbol sahası yapımı konusunda firmamız birinci sınıf koşullara sahiptir. Beton veya asfalt zeminlere poliüretan astar uygulamaktayız. 8 mm kalınlığındaki ilk katman, SBR granülleri ve bir poliüretan bağlayıcı ile karıştırılır ve ardından bir "finischer" makinesi ile sıcak döküm olarak serilir. İkinci katman, son derece yüksek UV ve ozon direncine sahip EPDM kauçuk parçacıkları poliüretanın özel bir karışımıdır. Yapıştırıcı ile karıştırılır ve "finischer" makinesi ile 7 mm kalınlığında sıcak dökümde ilk kat üzerine uygulanır.

Şirketimiz gelişmiş alt ve üst yapı sistemleriyle sizlere hem açık hem de kapalı basketbol sahası yapımı konusunda sizlere en geniş hizmetleri sunmayı başarıyor.

Basketbol Sahası
Yapım Maliyeti Nedir?

Basketbol sahası yapımı için kullanılan malzeme ve ölçüleri eşliğinde farklı maliyetler ortaya çıkabilmektedir. Zemin için kullanılan kauçuk malzeme ve akrilik boya bünyesinde maliyetler farklılık yaratır. Aynı şekilde tartan zemin yapımları veya poliüretan zeminler bünyesinde de fiyatlar değişmektedir. Tüm bunlar hakkında, basketbol sahası ölçüleri ve daha detaylı bilgiyi site bünyesinde öğrenebilir ve basketbol sahası maliyeti hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Teklif almak için iletişim sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz.

İntegralEntegre Zemin Sistemleri
Basketbol sahası maliyetleri için bizi arayabilirsiniz.

Basketbol Sahası Yapım Videosu

Basketbol Sahası Türleri

Açık Basketbol Sahası

Açık basketbol sahası, adından da anlaşılacağı gibi, tel örgü ve çeşitli malzemelerle desteklenen tavanı olmayan bir sahadır. Genellikle okullarda, alanlarda, topluluklarda ve benzer birçok yerde bulunan bu alan türlerinin inşası daha kolay ve daha ucuzdur. Hava koşullarından doğrudan etkilenir. Bu nedenle, kullanım süresi yıl boyunca büyük ölçüde dalgalanmaktadır.

Kapalı Basketbol Sahası

Kapalı basketbol sahası ise çelik yapıdan yapılmış, olumsuz hava koşullarından etkilenmeyen daha güçlü bir basketbol sahasıdır ve spor sahası da denilebilir. Tavan bölümü kapatılarak çevresi korunmaktadır. Sadece basketbol değil, birçok spor aktivitesi de bu çatı altında oynanabilmektedir. Daha yüksek maliyet ve daha uzun hizmet ömürlüdür. Bu nedenle, uzun vadede daha büyük ticari avantajlara sahiptir. Basketbol sahalarının yapımında genellikle zeminin yapısı ve cinsi esas alınır. En çok tercih edilen dört zemin tipi vardır: tartan zemin basketbol sahası, parke zemin, akrilik zemin ve poliüretan zemin.

Basketbol Saha Ölçüleri

420

15M X 28M FIBA İÇİN BASKETBOL SAHASI ÖLÇÜLERİDİR

4700

94FT X 50FT NBA BASKETBOL SAHASI ÖLÇÜLERİ FEET OLARAK

4

4 ZEMİN ÇEŞİDİ; AKRİLİK, TARTAN, PARKE VE POLİÜRETAN

3

AÇIK, KAPALI VE KAPALI SPOR SALONU OLARAK BASKET SAHASI

Basketbol Sahası Yapımında Kullanılan Zemin Türleri

Tartan Zemin Basketbol Sahası: Bu zemin geçirgendir. İki katmandan oluşur: EPDM ve SBR tanecikli katmanları. Bağlayıcı adı verilen bir madde kullanılarak, parçacık tabakası karıştırılarak ısıtılır ve kullanıma hazır hale getirilir. 8mm x 5mm kalınlık tercih edilir.

Poliüretan Zemin Basketbol Sahası: Genellikle kapalı basketbol sahaları tercih edilmektedir. Poliüretan malzemeden üretilmiştir. Basketbol sahalarının boyutları farklılık gösterir, ancak bazı ideal boyutlar vardır. En çok tercih edilen ölçü 26m x 14m'dir. Bunun dışında ideal ölçü 28m x 15m aralıktır. Ayrıca basketbol sahası ölçüleri müşterinin ihtiyacına ve kullanım amacına göre çeşitli ölçülerde tasarlanabilmektedir.

Akrilik Zemin Basketbol Sahası: Diğer basketbol sahalarından farklı olarak açık hava basketbol sahaları için de kullanılmaktadır. Hava koşullarına ve UV ışınlarına dayanıklıdır. 2mm - 3mm civarı için uygundur. Modifiyeli bitüm, sentetik yüzey düzenleyici, sentetik boya, son kat sentetik akrilik boya kullanılarak gerçekleştirilir.

Akrilik zeminler, tenis, basketbol, voleybol ve diğer sporlar için tasarlanmış akrilik boya esaslı bir sistemdir. Bu sistem kaymaz, yüksek performanslı, düzenli top geri tepmesini sağlayan, dayanıklı ve uzun ömürlü, farklı iklim koşullarına uygun, yorgunluğu en aza indiren, yaralanma riskini azaltan, UV ışınlarından etkilenmeyen ekonomik bir kaplamadır.

basketbol-sahasi

 

Parke Zemin Basketbol Sahası: En popüler zeminlerden biridir. Aynı zamanda basketbol oynamak için en iyi yerlerden biridir. Adından da anlaşılacağı gibi parke malzemeden üretilmiştir.

Basketbol sahası için en iyi zeminler parke zeminlerdir. Parke yani ahşap basketbol zemini dünyadaki profesyonel basketbol liglerinde, ülkemizde ve hatta NBA'de tek tercihtir. Basketbol parke çeşitleri, basketbol parke fiyatları, basketbol ahşap parke fiyatları ve basketbol parke yapımı için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Kalitesine ve ortamına göre fiyat farklılıkları vardır, bu nedenle fiyat teklifi isteyip size detayları vermemiz daha sağlıklıdır.

Ahşap spor zeminlerimiz yenilikçi tasarımı, enerji geri kazanımı, azaltılmış güç tüketimi ve top geri tepmesi ile sporcuların ergonomik ihtiyaçlarını karşılar. Parke zeminler çok katmanlı bir sistemden oluşur. Taban malzemesinde kullanılan özel kauçuk destek sistemi, ahşap zeminler için esneklik sağlar. Parke zeminlerimiz, mükemmel kayma direnci, çizilme direnci ve dayanıklılık sağlamak için farklı parametrelerle düzenli olarak kalite testinden geçirilir.

Eğer sizde yeni nesil bir basketbol sahasına sahip olmak istiyorsanız hemen 0 (212) 678 13 13 numaralı telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Ücretsiz fiyat teklifi için bizi arayı ya da aşağıdaki formu doldurun, uzman ekibimiz en kısa sürede size dönüş yapacaktır.

Uzun yıllar kullanım imkanı veren bu zemin tasarımları, sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Aynı zamanda basketbol sahası ölçüleri ise fıba kurallarına uygun bir şekilde en doğru standart ölçüleri eşliğinde hazırlanmaktadır.

Basketbol Sahası Ölçüleri Nedir? Profesyonel ya da açık basketbol sahası ölçüleri de genel olarak 28m ile 15m olarak tasarımı yapılırken basketbol potası ile zemin arası 3,05m gibi standart bir mesafe belirlenmektedir. En Çok Tercih Edilen Basketbol Zemini
Genel anlamda basketbol saha zemini için normal zeminler adına akrilik zeminli basketbol sahası ve kauçuk zemin kapsamında tasarımları yapılmış sahalar ön plana çıkmaktadır.

Özellikle ekonomik olması ve basketbol oynamaya elverişli bir imkan vermesi nedeniyle günümüzde en fazla tercih edilen sentetik zeminler olarak dikkat çekmektedir.

Ayrıca tartan ya da poliüretan zeminlerde yine farklı alanlarda kullanımları gerçekleşmektedir. Tartan pist olan zeminler profesyonel atletizm amaçlı kullanılmaktadır. Tartan denen zemin ise daha çok kauçuktan yapılan zeminlerdir.

Yüksek Kalite Anlayışı

İntegral, yüksek kalite anlayışı ile ürettiği ürün ve hizmetleri tüm dünyaya ihraç etmektedir.

basketbol-sahası-yapım-maliyetiRead more +10 December 2021 By IntegralSpor in Basketbol Sahaları

2021 Basketbol Sahası Yapım Maliyeti

Basketbol sahaları genel olarak çevreleri bir tel örgü ile çevrili olan ve zemininde sentetik malzeme kullanılan spor alanları olarak tanımlanabilir. Basketbol sahası zemini basketbol sahalarının yapımında oldukça önemlidir. Integral Spor olarak basketbol sahalarının sağlıklı bir şekilde faaliyet gösterebilmeleri ve kullanıma açık olabilmeleri adına sentetik zemin kurallarına uygun bir şekilde hareket etmekteyiz. Basketbol saha zeminleri basketbol
spor zeminleri kaplama maliyetiRead more +19 October 2021 By IntegralSpor in Basketbol Sahaları, Çok Amaçlı Saha, Halı Saha, Spor Zeminleri, Suni Çim, Tartan Zemin

Spor Zeminleri Kaplama Maliyeti ve Türleri 

Ülkemizde son dönemlerde spor yapma denildiğinde ilk akla gelen mekânları halı saha ve çeşitli spor tesisleri oluşturuyor. Özellikle eğlence ve hobi amacıyla bir aktivite veya etkinlik için spor sahası, halı saha ve çoklu tesisleri tercih ediyor. Bu alanda en gözde olan işi de halı sahalar oluşturuyor. Halı sahalar dıştan bakıldığında basit bir konsepte sahip gibi
spor-tesisleriRead more +22 June 2021 By IntegralSpor in Basketbol Sahaları, Çok Amaçlı Saha, Golf Sahaları, Halı Saha, Spor Zeminleri, Tenis Kortu, Voleybol Sahaları

Avrupa ve Dünyadaki Tercih Edilen Spor Tesisleri

Günümüzde Avrupa’da ve dünyada oynanan birçok farklı spor türleri bulunur. Spor türlerine bağlı olarak kullanılan spor tesisleri, oldukça büyük ve geniş alanlara sahiptir. Avrupa’da oynanan oyunlara göre sahaların yapım ve inşası oldukça önemlidir. Yapım sırasında hangi malzemenin kullanılacağı ve bu tesiste hangi sporun oynanacağı oldukça önemlidir. Buna göre yapılan inşaatta kullanılan malzemeler kendi içerisinde farklılık
TOP