Golf Sahası Yapımı

INTEGRAL SPOR SİSTEMLERİ
Suni Çim Golf Sahası İnşaat Aşamaları

Golf Sahası

Golf sahaları, geniş alanlar üzerinde doğal çim ve suni çim zeminli spor tesisleridir. Golf sahalarında kullanılan doğal çimlerde aşırı miktarda aşınma olduğundan, golf sahası yapımında suni çim kullanılır.

Sentetik
Golf Sahası Nasıl İnşa Edilir?

Golf sahaları, çok geniş alanlar üzerinde doğal ve sentetik çim halı zeminli spor tesisleridir. Golf alanlarında kullanılan tabii çimlerde aşırı miktarda aşınma olduğundan, golf sahası yapımında astro çim kullanılır. Astro çim sayesinde, her yerde golf oynamaktan zevk almak mümkündür. Kurulumu ve bakımı çok kolay olduğu için, astro çimini kullanarak kendi bahçenizde bir golf sahası olabilir. Doğal çime alternatif olarak üretilen astro çim ile istenilen büyüklükte golf sahaları ile bahçenizde golf oynama şansınız olacak.

Golf Sahası Yapım Aşamaları

Golf sahaları 3 ana aşamada inşa edilmiştir. İşler altyapı işleri ile başlar, daha sonra sulama sistemi ile devam eder ve son olarak doğal çim veya suni çim ile birlikte tamamlanır.

ALTYAPI 
Golf sahaları doğal çim ve astro çim kombinasyonundan oluştuğu için farklı altyapılar uygulanır. Höyükler ve pistler istenilen alanlarda inşa edilmiştir.

SULAMA SİSTEMİ İNŞAATI
Otomatik sulama sistemi, doğal çim alanlı golf sahalarında altyapıya yerleştirilmiştir. Herhangi bir zamanda sulanabilir.

YAPAY ÇİM KURULUM
Çeşitli alanlarda doğal çimlerin döşenmesinden sonra, büyük golf sahalarının yapımı sırasında kalan kısımlara özel astro çim golf sahası yerleştirilmiştir. Genellikle, delikler astro çim golf döşeme malzemesi ile çevrilidir.

Suni çim ile golf sahaları inşa etmek, amatörlere ve yakın zamanda golf oynamaya başlayanlar için daha uygundur. Suni çim uygulamalarında kaldırılan çimlerin veya toprağın yeraltına yerleştirilmesi ve yeşil alan oluşturulması gibi çeşitli problemler yaşanmaz. Yağmurdan sonra doğal çim sahada golf oynamak mümkün değildir, ancak yağmurdan sonra bile suni çim üzerinde golf oynayabilirsiniz.

Golf Sahası'nın Hangi Bölümünde Yeşil Oynarsınız? Doğal çim alanlı golf sahalarında astro çim uygulamalarını bulmak mümkündür. Golf sahaları için özel olarak üretilen astro çim yeşili, golf sahalarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Özellikle yurt dışından ithal edilen yeşil astro turbaların, doğal çim ile karşılaştırıldığında, yerleştirme, yumurtlama ve yongalama için daha uygun olduğu söylenebilir. Astro çim, üretim maliyeti açısından doğal çimlerden çok daha ekonomiktir. Bu nedenle, golf sahası inşaat uygulamalarında astro çim yaygın olarak tercih edilmektedir.

YÜKSEK KALİTE ANLAYIŞI

İntegral, yüksek kalite anlayışı ile ürettiği ürün ve hizmetleri tüm dünyaya ihraç etmektedir.

TOP