Akrilik Zemin Kaplama

INTEGRAL SPOR AKRİLİK ZEMİNLER
Akrilik zemin kaplama, spor alanlarında kullanılan 2-3 kat akrilik boya uygulamasıdır.

Get a Free Quote: +90 212 678 13 13

Akrilik Zemin Kaplama İşlemi

Akrilik zemin kaplama, su bazlı akrilik reçine ve birçok sentetikle yoğrulmuş bir yüzey boyası türüdür. Akrilik boyalar, UV ışınlarına karşı dirençlidir. Kimyasal ve fiziksel etkilere karşı dayanıklı elementlerle ve diğer boya çeşitleriyle birleştirilerek imal edilir. Bu boyaların kullanıldığı alanlara akrilik zemin denir. Böylelikle akrilik zemin nedir? sorusunun yanıtını vermiş olduk. Akrilik zemin kaplama günümüzde kapalı spor sahalarında, açık spor sahalarında, spor salonlarında, okullarda, süper market ve hastane zeminleri gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Kalınlıkları 1mm ile 10mm arasında olabilmektedir. Uzun ömürlü, bakım gerektirmeyen ve hijyenik bir üründür. Akrilik zemin kaplama, açık ve kapalı; tenis kortları zemininde, voleybol sahaları zeminlerinde, basketbol sahalarında; yürüyüş yolları, çok amaçlı sahalar, bisiklet yolları gibi birçok alanda kullanıma uygundur. Bu bağlamda akrilik kaplama fiyatları konusunda oldukça iddialıyız.

Akrilik Zemin Kaplama Özellikleri

Akrilik zeminin kullanım alanları oldukça geniştir. Özel bir bakım maliyeti çıkarmaz. Islandığında kolay kurur. Hemen her zemine uyumludur. Kullanıcısına konfor sağlar. Astarlanmış beton veya asfalt üzerine uygulanır.

 • 5 ile 12 katman arasında oluşturulur.
 • Uluslararası ITF tarafından onaylı bir üründür.
 • UV ışınlarına karşı dayanıklıdır.
 • Akrilik zemin, UV ışınlarına dayanıklıdır.
 • 5 kategoride üretilir ve uygulanır.
 • Primer(astar) – cushion – son kat – çizgi boyamaları şeklinde sırayla uygulanır.
 • Her türlü hava şartına uyumludur.
 • Uygulaması kolaydır, boya kuruması bekleyerek tamamlanır.
 • Kaymaz yüzey dokusu vardır.
 • Esnektir, oyuncunun kontrol gücünü artırır.
 • Şok emicidir, yaralanmaları engeller.
 • Elastik yapısı kırılma ve çatlamaları engeller.
 • Çok amaçlı sahalar, tenis kortları, basketbol sahaları ve bisiklet yollarında tercih edilir.

akrilik-zemin

Akrilik Zemin Kaplama Malzemesi

Akrilik zemin kaplamak kısa süren bir iştir. Sadece her katman arasında, katmanın kuruması beklenmelidir. Katmanlar arası kullanılan malzemeler şu şekildedir.

 1. Primer yani astar, akrilik esaslı yüzey hazırlamak için kullanılan tüm yüzeylere uyumlu zemin astarıdır. Yağsız ve emici bir yüzey oluşturmak için kullanılır.
 2. Resurfacer yani dolgu kaplaması, beton veya asfalt zeminlerde, üst katmanların aderansını artırmak için kullanılır. Burada amaç zemindeki gözenekleri doldurup, düz bir zemin elde etmektir.
 3. Cushion, latex bağlayıcılı spor zemin alt tabakası malzemesidir. Yüzeye esneklik, darbe emicilik kazandırmak için kullanılır.
 4. Son kat boya ve çizgiler, cushionun kuruması ile akrilik boya istenilen renge göre 2 katman olarak uygulanır. Tüm işlemler bittiğinde zeminin kuruması beklenir ve nizami olarak çizgiler çizilir.

Standart Akrilik Zemin

Asfalt veya beton altyapı üzerine yapılır Minimum 3 kat akrilik boya uygulanır İstenilen renklerde yapılabilir Beyaz çizgiler 2 kat uygulanır

Cushion Akrilik Zemin

Asfalt veya beton altyapı üzerine yapılır Astar ve resurfacer uygulaması yapılır 3 kat cuhshion kauçuk tozlu katman Son katman ise 2 kat akrilik boya

Kauçuk Üzeri Akrilik

Asfalt veya beton altyapı üzerine yapılır Astar ve resurfacer uygulaması yapılır 1 kat kauçuk zemin uygulaması Son katman ise 2 kat akrilik boya

Akrilik Zemin Boyası

Akrilik zemin boya renkleri mevcuttur Çizgi için beyaz akrilik boya Yurt içi akrilik boya fiyatları İhraç kayıtlı akrilik boya fiyatları

Akrilik Zemin
Metrekare Fiyatları

Akrilik zemin kaplama fiyatı uygulama yapılacak sahanın ölçülerine göre belirlenir. Ayrıca yukarıda belirtmiş olduğumuz üç çeşit zemine göre de fiyat belirlemesi yapılmaktadır. Akrilik zemin kaplama m2 fiyatı öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
İntegralAkrilik Zemin
Spor sahaları yapımı konusunda ve diğer bir çok zemin türü için İntegral Sport tecrübesinden yararlanabilirsiniz!

Akrilik Zemin Yapım Videosu

Akrilik Zemin Kaplama Nasıl Yapılır?

Spor sahası zemin kaplama işi için Integral Spor aradığınız firma olabilir! Kaplama işlemi yapılırken zeminin durumuna dikkat etmek gerekir. Zemin temiz ve pürüzsüz olmalıdır. Bununla beraber hava koşullarına dikkat etmek gereklidir. Kullanılacak olan yapıştırıcıların tam performans gösterebilmesi için, havanın yağışsız, rüzgarsız ve en az 10 derece olması gereklidir. Zeminde bozukluk olursa işlemlere başlamadan önce zeminin düzeltilmesi elzemdir.

Zemin hazırlandıktan sonra astarlama işlemine geçilir. Primer kaplama işlemi zemindeki, küçük boşlukları tamamlayıp bir sonraki katmana hazırlık için yapılır.  Beton zeminlerde ise, beton hazırlayıcıyı bir kat vurmak yeterlidir. Beton veya asfalt için ortalama olarak 14 ile 21 gün arasında dinlendirme süresi yapılmış olmalıdır. Altyapısı beton olan sahalar için su bazlı epoksi zemin kaplama astar uygulanmasını tavsiye etmekteyiz. Dinlenme işlemi sonrasında zemin kaplama işlemlerine başlanmalıdır. Primer kaplama yapılıp kurutulduktan sonra resurfacer işlemine geçilir. Cushion akrilik zemin kaplama işlemi için yüzeye 2 kat olarak uygulanır ve yüzey esnekliği verilir. Üzerine akrilik zemin boyası geçilir ve işlemler tamamlanır. Tenis ve basketbol gibi sporlarda yüzey daha sert tercih edilmektedir. Bu sebeple müşteri talepleri doğrultusunda hizmet vermekteyiz.

Uygulamanın tamamında hava koşullarının ve zemin işlemlerinde pürüzsüz bir ilerleme olursa bir kort veya saha ortalama olarak 5 ile 7 gün arasında teslim edilmektedir. Buradaki süre ara katmanların tam olarak kuruması içindir.

Akrilik Zemin Kaplama Fiyatları

Açık ve kapalı alanlarda güvenle kullanılan, uzun ömürlü, maliyeti az akrilik zemin kaplama fiyatları 2022 1m2 fiyatı ortalama olarak 125 TL bandındadır. Kategorisine ve kullanılacak malzemesine göre fiyatlarda değişiklikler olabilmektedir.

akrilik-zemin-kaplama-fiyatları

Uygulanacak alan asfalt zemin üzerine ise,

 • Standart Akrilik Boya, 4 katman, 2mm ölçüsünde, 1m2 fiyatı 5€
 • Cushion Akrilik Boya, 6 katman, 3mm ölçüsünde, 1m2 fiyatı 7€
 • Cushino Plus Boya, 10 katman, 5mm ölçüsünde, 1m2 fiyatı 9€

Uygulanacak alan beton zemin üzerine ise,

 • Standart Akrilik Boya, 4 katman, 2mm ölçüsünde, 1m2 fiyatı 6€
 • Cushion Akrilik Boya, 6 katman, 3mm ölçüsünde, 1m2 fiyatı 8€
 • Cushino Plus Boya, 10 katman, 5mm ölçüsünde, 1m2 fiyatı 10€

Fiyatlarımız ortalama bir fiyat olup, kullanılacak tüm malzemelere, zemin durumuna göre değişmektedir. Basketbol sahası zemin kaplama fiyatları için saha ölçüleri, zemin durumu ve malzeme bilgilerini bilmek gerekir. Bu bilgiler kapsamında uzman destek ekibimiz size net bir maliyet çıkarabilmektedir.

15 yıldır saha imal eden ve zemin üreticisi firma olan Integral Spor olarak, üst düzey kalite ve hizmet sağlamaktayız. Satış ve hizmet öncesinde tüm detayların görüşüldüğü gibi, sonrasında da teknik yardım talepleriniz içinde bizlerle görüşebilmektesiniz. Ürünlerimiz kendi imalatımız olup yurt içi ve yurtdışında birçok projeyi başarıyla tamamlamış olmanın gururunu yaşamaktayız. Sizler de akrilik zemin kaplama fiyat araştırmasına başladıysanız, Integral Spor’dan mutlaka fiyat teklifi isteyiniz.

Eğer sizler de zemin kaplama konusunda uzman bir firmadan destek almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz aşağıda yer alan formu doldurabilir, talep oluşturabilirsiniz. Uzman destek ekibimiz derhal sizinle ilgilenmiş olacaktır. Integral Spor ailesi olarak sizlere en iyi ve en kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla sunmaya hazırız, bize ulaşmanız yeterli olacaktır!

Yüksek Kalite Anlayışı

İntegral, yüksek kalite anlayışı ile ürettiği ürün ve hizmetleri tüm dünyaya ihraç etmektedir.

TOP