sentetik Suni Çim

Halı sahalarda ve nizami futbol sahalarında kullanılmak üzere özel olarak üretilmiş amatör ve profesyonel “Futbol” amaçlı 3. Nesil Suni Çim Halı modellerimiz aşağıda listelenmiştir. Tüm halı saha suni çim fiyatları ve montajı için bizi arayın.

Suni Çim Halılar

Günlük hayatımızda "suni çim, suni çim halı, yapay çim, yapay çim halı, sahte çim, sentetik çim" şeklinde de karşılaştığımız bu ürünlerle alakalı tüm merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilirsiniz. Suni çim nedir? Suni çim halı nasıl üretilir? Suni çim halı fiyatları gibi sorularınızın cevapları için yandaki formu doldurup bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suni Çim Halı Nedir?

Hayatın her alanında görsel ve konfor açısından çözüm ortağı olan, doğal çimi aratmayan suni çim halılar, kauçuk granül dolgulu olup %100 polietilen ipliklerle, tufting makinesinde dokunan sentetik bir halı türüdür. Uygulanacak yere göre farklı hav yüksekliği, dolgunluk ve renk seçenekleri bulunmaktadır. Kullanışlı, estetik, konforlu olması açısından fonksiyonel olan bu ürünler; spor tesisleri, futbol ve golf sahaları, tenis kortları için sıklıkla tercih edilmektedir. Bunlar dışında çocuk parkları ve oyun alanları, çatı, bahçe gibi mekânlarda da tercih sebebidir.

VIEW ALL

Suni Çim ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Doğal Çim mi Suni Çim mi?

Sıklıkla ‘doğal çim mi yapay çim mi?’ diye tereddüt eden insanlar, çim halının yüksek verimliliğini öğrenince seçimlerini bu üründen yana yapmaktadırlar. Elbette doğal çimin evrenimize olan katkısı yadsınamaz bir gerçektir fakat aynı evren için ‘su’ gibi en önemli kaynağımızı da korumamız gerekmektedir. Bunun için de Integral Spor yapay çim halıları bu iş için yüksek kalitede üretilmiş ürünlerdir.

Suni Çimin Ömrü Ne Kadardır?

Integral Spor  ailesi olarak ürünlerimizi, doğaya zararlı atık olarak dönmemesi için özel olarak üretiyor ve bakımına dikkat edilerek kullanılmış her ürünümüze 10 yıl kullanma garantisi veriyoruz. Böylelikle hem doğaya hem de sizlere olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.

Suni Çim Nasıl Temizlenir?

Doğal çim sıklıkla sulama, kırpma, gübreleme gibi işlemleri gerektirirken yapay çimde böyle bir işleme gerek duymazsınız. Sadece kirlenen bölgeye su tutarak ve gerekirse sert olmayan fırçalarla hafif ovarak temizlemeniz mümkündür. Eğer kuruyemiş gibi kabuklu yiyecekler döküldüyse elektrikli süpürgeyle temizlenebilir.

suni-cim-hali

Suni Çim Halı Kullanışlı mıdır?

 • Solma, çürüme gibi etkenlere karşı karşıya kalmazsınız.
 • Ultraviyole (UV) ışınlarına dayanıklıdır.
 • Renk atması söz konusu olmaz.
 • Yağmurdan, kardan etkilenmez.
 • Kokma veya böceklenme yapmaz.
 • Bakımı kolay ve uzun ömürlüdür.
 • Her sene yenilenme gerektirmeyip ekonomiktir.

Suni Çim Halı Su Geçirir mi?

Yapay çim halılarımız su geçirgendir ve bu durum bir avantajdır.  Çim halıyı döşerken alt zeminine uyguladığımız granül kanalları sayesinde su tahliye olur ve bu işlem halı zemini zarar görmez.

Suni Çim Halı Yanar mı?

Suni çim halılar plastik bileşenli olmaları sebebiyle ateşten uzak tutulmaları gerekmektedir. Olası bir durumda ateşle temas ettiği zaman yanmaz, yalnızca erime olur ve bu erimeler onarılabilirler.

Suni Çim Halı Nasıl Üretilir?

Integral Spor olarak fabrikamızda sizler için gece gündüz çalışarak 60 ülkeye ihraç ettiğimiz ürünlerimizin, üretim aşamalarının neler olduğuna birlikte göz atalım.

Suni çim halılarda uygulanacak yere göre farklı seçenekleri mevcuttur. Suni çim halı fiyatları da buna göre değişmektedir. Mevzu olan kullanım alanına göre hav yüksekliği 5 mm ile 70 mm arasında olacak şekilde üretmekteyiz. Dokumada kullanılan ‘Monofilament’ ve ‘Fibrile’  olarak iki çeşit iplik vardır. Fibrile iplikler, standart kullanılan ipliklerdir ve uygun olup uzun yıllar kullanılabilirliğe sahiptir. Koyu ve açık renk tonları vardır. Monofilament iplikler ise teknolojiyle beraber gelişen yeni nesil bir ipliktir. İplikler seçildikten sonra ‘trufing makinası’ ile halı üzerine dokunmaya başlanır. Dokuma sonunda ürünler lateks kaplama alanına geçer. Lateksin çim halıya entegre edilmesi, güçlü, esnek, dayanıklı olması ile bilinen bu ürün sayesinde, daha güçlü sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Lateks kaplama işlemi sonrasında halılar RAM adı verilen fırınlarda kurutulmaya bırakılır. Kurutma işlemi sonucunda halımız siz müşterimize sunulmaya hazırdır.

Suni Çim Halı Modellerimiz

Suni çim halı teknik şartnamesi mevcut ise sentetik çimin iplik özellikleri, sıklığı ve gramajını bize bildirmeniz durumunda tam olarak sentetik çim fiyatları size tarafımızca bildirilecektir. Bunu dışında özel projeleriniz için onlarca çim halı modelinin fiyatını öğrenmek için bizi arayıp numune ve teklif isteyebilirsiniz.

Integral Spor ailesi olarak sizlere 4 kategoride suni çim halı kalitesi sunmaktayız.

 • Classic Model Suni Çim Halı

Classic modelleri uygun fiyatlıdır. 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm Tek renkli fibrile iplik. Kum ve SBR granül dolgusu vardır.

 • Duo Model Suni Çim Halı

Duo Grass fibrile çim halı uygun fiyatlıdır. 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm Çift renkli fibrile iplik. Kum ve SBR granül dolgusu vardır.

 • Super C Model Suni Çim Halı

Süper C Omurgalı özel bir halıdır. 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm Çift renkli omurgalı iplik. Kum ve SBR granül dolgusu vardır.

 • Super V Model Suni Çim Halı

Profesyonel monofilament bir halıdır. 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm Tek renkli mono iplik. Kum ve SBR granül dolgusu vardır.

Seçeneklerimizin hangisinin sizin amacınıza yönelik olduğuna karar veremediyseniz integralspor.com/tr sitemiz üzerinden ya da 0 (212) 678 13 13 numaralı telefonumuz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

suni çim klasik model

CLASSIC MODEL SUNİ ÇİM

DUO MODEL SUNİ ÇİM

SUPER C SUNİ ÇİM

SUPER V SUNİ ÇİM

Suni Çim Halı
Fiyatları Nedir?

Ücretsiz Fiyat Bilgisi: 0 (212) 678 13 13

Suni çim halı almak isteyen müşterilerimizin detaylı firma araştırması yapması gerekmektedir. Bir ürünü fiyatına göre değerlendirmek yerine, kalite-fiyat-iş görürlük-satış sonrası hizmet şeklinde kriterleri temel almak yerinde olacaktır. Sadece uygun fiyatlı olması nedeniyle tercih edilebilecek ürünlerde, kullanım süresi kısalacağı için size ekstra maliyet olarak dönecektir. Bunun için Integral Spor, sizler için en kaliteliyi en iyi fiyata sunmak için çalışmaktadır.

Suni çim halı fiyatlarını etkileyecek belli hususlar vardır. Seçilecek ürünün gramajı, kullanılacak ipliğin kalitesi ve D-tex özellikleri; alanın ölçüleri, alt yapısı ve bölge şartları gibi birçok maliyet etkenleri vardır. Ürünlerimiz halı sahalar için kullanılan FIFA uluslararası standartlarına da uygundur. Suni çim m2 fiyatının belirlenmesi için öncelikle uygulanacak alanın m2’sini bilmek gerekmektedir. Bizler bilinen m2’ye göre üretim yapıp en az fire vermeyi hedeflemekteyiz. Sizin alanınıza en uygun ürünümüzü belirlemek ve suni çim halı m2 fiyatı alabilmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

IntegralHalı Saha Yapımı
Spor Sahaları için Özel Üretilmiş Yüksek Performanslı Suni Çim Halı Modellerimiz

Suni Çim İmalatı

Suni Çim Halı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğal çimlerin geniş alanlara uygulanmasının zorluğu ve bakım maliyetleri gibi faktörleri, kullanıcılarını oldukça zorladığından suni çim halılar oldukça kârlı bir yatırım aracı olmaktadır. Bu fonksiyonel ürünü almaya karar verdiğinizde; kullanacağınız mekânın zeminini ve kullanım şartlarını baz almalısınız. Spor alanlarda, sporcuların konforu göz önünde tutularak seçilen ürünler olurken, dekor amaçlı kullanılan yerde de estetiğe ve kullanıma göre seçim yapılmalıdır. Bunlar dışında seçeceğiniz suni çimin, aşınmaya karşı dirençli olması, güneş ışınlarına ve mevsim şartlarına karşı dayanıklı olması ve bakımının kolay olması gerekmektedir.

Integral Spor ve Suni Çim Halı İşlemleri

Müşteri memnuniyetini kendine ilke edinmiş, 15 yıldır ülkemizde ve dünyada hizmet veren Integral Spor, sizleri en iyiye ulaştırmak için var. Bu kapsamda müşterilerimizin en üst kaliteyi hak ettiğini bilir kendimize de bunu yakıştırırız. Suni çim halı gereksinimlerinizde sizlerin yanında olup tüm sorumluluğu beraber kaldırmaya yürekten gönüllüyüz.

Siz müşterilerimizin ihtiyacına yönelik ürünleri uzman ekibimizle beraber belirleyip özel ölçü, özel sipariş ve özel renk olarak işleme alabilmekteyiz. Yine ekibimiz tarafından satış sonrası gerekli destekler verilmekte ve bakımlarıyla alakalı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Ürünlerimizde meydana gelebilecek problemlerde de yanınızda olup onarım işleri için de hizmet vermekteyiz.

Eğer siz de ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurabilir ya da bize 0 (212) 678 13 13 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede size en kaliteli hizmeti sunacaklardır.

Yüksek Kalite Anlayışı 

Integral, yüksek kalite anlayışı ile ürettiği ürün ve hizmetleri tüm dünyaya ihraç etmektedir.

suni çim fiyatlarıRead more +03 September 2018 By IntegralSpor in Suni Çim

Suni Çim Fiyatları

Dünya çapında 100 yapay çim üreticisi bulunmaktadır. Ayrıca, tahmin edebileceğiniz gibi, bunların büyük çoğunluğu Asya’dadır ve en çok satışı yapan ve kaliteli üretim sağlayanlar ise Avrupa’dadır. Tahmin edebileceğiniz gibi, Dünyada ki suni çim fiyatları için geniş bir yelpazesi var. Çoğunluğun maliyeti, çimen halısının kalınlığına ve halının ağırlığına göre değişir. Daha fazla kalınlık ve daha maliyetli,
sports grassRead more +21 May 2021 By IntegralSpor in Spor Zeminleri, Suni Çim

Neden Yapay Çim Doğal Çime Göre Daha Kullanışlıdır?

Yapay çim modelleri dışarıdan bakıldığı zaman gerçek çim görüntüsü olan ve doğal çimlere göre çok daha canlı görünen çim modelleridir. Önceki yıllarda çocuk parklarına sadece çocukların düşmesini engellemek için kullanılırken günümüzde çok geniş kullanım alanlarına sahiptir. Son yıllarda yapılan yeni yapıların ve spor alanlarının da birçok bölümünde doğal çim ekimi yerine tercih edilir. Yapay çim
spor zeminleri kaplama maliyetiRead more +19 October 2021 By IntegralSpor in Basketbol Sahaları, Çok Amaçlı Saha, Halı Saha, Spor Zeminleri, Suni Çim, Tartan Zemin

Spor Zeminleri Kaplama Maliyeti ve Türleri 

Ülkemizde son dönemlerde spor yapma denildiğinde ilk akla gelen mekânları halı saha ve çeşitli spor tesisleri oluşturuyor. Özellikle eğlence ve hobi amacıyla bir aktivite veya etkinlik için spor sahası, halı saha ve çoklu tesisleri tercih ediyor. Bu alanda en gözde olan işi de halı sahalar oluşturuyor. Halı sahalar dıştan bakıldığında basit bir konsepte sahip gibi
stadyum-yenilemeRead more +17 November 2021 By IntegralSpor in Çok Amaçlı Saha, Halı Saha, Spor Zeminleri, Suni Çim

Stadyum Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Stadyumların zaman içinde kullanıma bağlı olarak yıpranması çok doğaldır. Aynı zamanda eskime durumu da ortaya çıkar. Bu alanda hizmet veren firmamız tarafından stadyum yenileme işlemleri gerçekleştiriliyoruz. Yenileme işleri titiz bir süreç çerçevesinde gerçekleştirilir. Bir stadyumun belirli bir kısmı için yapılabildiği gibi tamamı için de yapılabilir. Bu doğrultuda oldukça yaygın tercih edilen bir işlem olarak ön
doğal çim ile suni çim farkıRead more +14 January 2019 By IntegralSpor in Suni Çim

Doğal Çimler Nasıl Sulanmalıdır? Suni Çimle Arasındaki Farklar?

Etrafınız yeşil göründüğünde, ağaçlar ve çiçeklerle donatıldığın da ne kadar mutlu olursunuz değil mi? Doğanın en güzel rengi olan yeşile bakarak ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Bahçeniz varsa dinlenme mekânları oluşturarak bedeninizi de dinlendirip, temiz hava alabilirsiniz. Sakinlik, sessizlik, doğa, ağaçlar ne kadar güzel şeyler değil mi? Doğaya çıktığınızda kırların ve çimenlerin üzerinde yalın ayak yürümek bütün elektriğinizi
hibrt-çimRead more +23 August 2021 By IntegralSpor in Halı Saha, Spor Zeminleri, Suni Çim

Hibrit Çim Nedir ve Hibrit Çim Maliyeti Nelerdir?

Hibrit çim, doğal ve sentetik çimlerin birleşiminden oluşan çim türüne denir. Özellikle yeni nesil stadyumlarda son zamanlarda çok fazla kullanılıyor.  Bu çimlerin en temel kullanım amacı hava muhalefetini minimum seviyeye indirmektir. Doğal çimler çevre koşullarına bağlı olarak kolay bir şekilde yıpranabilir.  Ancak hibrit çim olarak adlandırılan çim türü, güneş ışığının da hava akımının yeterli olmadığı durumlarda
TOP