sentetik Suni Çim

Halı sahalarda ve nizami futbol sahalarında kullanılmak üzere özel olarak üretilmiş amatör ve profesyonel “Futbol” amaçlı 3. Nesil Suni Çim Halı modellerimiz aşağıda listelenmiştir. Tüm halı saha suni çim fiyatları ve montajı için bizi arayın.

Suni Çim Halılar

Günlük hayatımızda "suni çim, suni çim halı, yapay çim, yapay çim halı, sahte çim, sentetik çim" şeklinde de karşılaştığımız bu ürünlerle alakalı tüm merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilirsiniz. Suni çim nedir? Suni çim halı nasıl üretilir? Suni çim halı fiyatları gibi sorularınızın cevapları için yandaki formu doldurup bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Suni Çim Halı Nedir?

Hayatın her alanında görsel ve konfor açısından çözüm ortağı olan, doğal çimi aratmayan suni çim halılar, kauçuk granül dolgulu olup %100 polietilen ipliklerle, tufting makinesinde dokunan sentetik bir halı türüdür. Uygulanacak yere göre farklı hav yüksekliği, dolgunluk ve renk seçenekleri bulunmaktadır. Kullanışlı, estetik, konforlu olması açısından fonksiyonel olan bu ürünler; spor tesisleri, futbol ve golf sahaları, tenis kortları için sıklıkla tercih edilmektedir. Bunlar dışında çocuk parkları ve oyun alanları, çatı, bahçe gibi mekânlarda da tercih sebebidir.

VIEW ALL

Suni Çim ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Doğal Çim mi Suni Çim mi?

Sıklıkla ‘doğal çim mi yapay çim mi?’ diye tereddüt eden insanlar, çim halının yüksek verimliliğini öğrenince seçimlerini bu üründen yana yapmaktadırlar. Elbette doğal çimin evrenimize olan katkısı yadsınamaz bir gerçektir fakat aynı evren için ‘su’ gibi en önemli kaynağımızı da korumamız gerekmektedir. Bunun için de Integral Spor yapay çim halıları bu iş için yüksek kalitede üretilmiş ürünlerdir.

Suni Çimin Ömrü Ne Kadardır?

Integral Spor  ailesi olarak ürünlerimizi, doğaya zararlı atık olarak dönmemesi için özel olarak üretiyor ve bakımına dikkat edilerek kullanılmış her ürünümüze 10 yıl kullanma garantisi veriyoruz. Böylelikle hem doğaya hem de sizlere olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.

Suni Çim Nasıl Temizlenir?

Doğal çim sıklıkla sulama, kırpma, gübreleme gibi işlemleri gerektirirken yapay çimde böyle bir işleme gerek duymazsınız. Sadece kirlenen bölgeye su tutarak ve gerekirse sert olmayan fırçalarla hafif ovarak temizlemeniz mümkündür. Eğer kuruyemiş gibi kabuklu yiyecekler döküldüyse elektrikli süpürgeyle temizlenebilir.

suni-cim-hali

Suni Çim Halı Kullanışlı mıdır?

 • Solma, çürüme gibi etkenlere karşı karşıya kalmazsınız.
 • Ultraviyole (UV) ışınlarına dayanıklıdır.
 • Renk atması söz konusu olmaz.
 • Yağmurdan, kardan etkilenmez.
 • Kokma veya böceklenme yapmaz.
 • Bakımı kolay ve uzun ömürlüdür.
 • Her sene yenilenme gerektirmeyip ekonomiktir.

Suni Çim Halı Su Geçirir mi?

Yapay çim halılarımız su geçirgendir ve bu durum bir avantajdır.  Çim halıyı döşerken alt zeminine uyguladığımız granül kanalları sayesinde su tahliye olur ve bu işlem halı zemini zarar görmez.

Suni Çim Halı Yanar mı?

Suni çim halılar plastik bileşenli olmaları sebebiyle ateşten uzak tutulmaları gerekmektedir. Olası bir durumda ateşle temas ettiği zaman yanmaz, yalnızca erime olur ve bu erimeler onarılabilirler.

Suni Çim Halı Nasıl Üretilir?

Integral Spor olarak fabrikamızda sizler için gece gündüz çalışarak 60 ülkeye ihraç ettiğimiz ürünlerimizin, üretim aşamalarının neler olduğuna birlikte göz atalım.

Suni çim halılarda uygulanacak yere göre farklı seçenekleri mevcuttur. Suni çim halı fiyatları da buna göre değişmektedir. Mevzu olan kullanım alanına göre hav yüksekliği 5 mm ile 70 mm arasında olacak şekilde üretmekteyiz. Dokumada kullanılan ‘Monofilament’ ve ‘Fibrile’  olarak iki çeşit iplik vardır. Fibrile iplikler, standart kullanılan ipliklerdir ve uygun olup uzun yıllar kullanılabilirliğe sahiptir. Koyu ve açık renk tonları vardır. Monofilament iplikler ise teknolojiyle beraber gelişen yeni nesil bir ipliktir. İplikler seçildikten sonra ‘trufing makinası’ ile halı üzerine dokunmaya başlanır. Dokuma sonunda ürünler lateks kaplama alanına geçer. Lateksin çim halıya entegre edilmesi, güçlü, esnek, dayanıklı olması ile bilinen bu ürün sayesinde, daha güçlü sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Lateks kaplama işlemi sonrasında halılar RAM adı verilen fırınlarda kurutulmaya bırakılır. Kurutma işlemi sonucunda halımız siz müşterimize sunulmaya hazırdır.

Suni Çim Halı Modellerimiz

Suni çim halı teknik şartnamesi mevcut ise sentetik çimin iplik özellikleri, sıklığı ve gramajını bize bildirmeniz durumunda tam olarak sentetik çim fiyatları size tarafımızca bildirilecektir. Bunu dışında özel projeleriniz için onlarca çim halı modelinin fiyatını öğrenmek için bizi arayıp numune ve teklif isteyebilirsiniz.

Integral Spor ailesi olarak sizlere 4 kategoride suni çim halı kalitesi sunmaktayız.

 • Classic Model Suni Çim Halı

Classic modelleri uygun fiyatlıdır. 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm Tek renkli fibrile iplik. Kum ve SBR granül dolgusu vardır.

 • Duo Model Suni Çim Halı

Duo Grass fibrile çim halı uygun fiyatlıdır. 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm Çift renkli fibrile iplik. Kum ve SBR granül dolgusu vardır.

 • Super C Model Suni Çim Halı

Süper C Omurgalı özel bir halıdır. 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm Çift renkli omurgalı iplik. Kum ve SBR granül dolgusu vardır.

 • Super V Model Suni Çim Halı

Profesyonel monofilament bir halıdır. 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm Tek renkli mono iplik. Kum ve SBR granül dolgusu vardır.

Seçeneklerimizin hangisinin sizin amacınıza yönelik olduğuna karar veremediyseniz integralspor.com/tr sitemiz üzerinden ya da 0 (212) 678 13 13 numaralı telefonumuz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

suni çim klasik model

CLASSIC MODEL SUNİ ÇİM

DUO MODEL SUNİ ÇİM

SUPER C SUNİ ÇİM

SUPER V SUNİ ÇİM

Suni Çim Halı
Fiyatları Nedir?

Ücretsiz Fiyat Bilgisi: 0 (212) 678 13 13

Suni çim halı almak isteyen müşterilerimizin detaylı firma araştırması yapması gerekmektedir. Bir ürünü fiyatına göre değerlendirmek yerine, kalite-fiyat-iş görürlük-satış sonrası hizmet şeklinde kriterleri temel almak yerinde olacaktır. Sadece uygun fiyatlı olması nedeniyle tercih edilebilecek ürünlerde, kullanım süresi kısalacağı için size ekstra maliyet olarak dönecektir. Bunun için Integral Spor, sizler için en kaliteliyi en iyi fiyata sunmak için çalışmaktadır.

Suni çim halı fiyatlarını etkileyecek belli hususlar vardır. Seçilecek ürünün gramajı, kullanılacak ipliğin kalitesi ve D-tex özellikleri; alanın ölçüleri, alt yapısı ve bölge şartları gibi birçok maliyet etkenleri vardır. Ürünlerimiz halı sahalar için kullanılan FIFA uluslararası standartlarına da uygundur. Suni çim m2 fiyatının belirlenmesi için öncelikle uygulanacak alanın m2’sini bilmek gerekmektedir. Bizler bilinen m2’ye göre üretim yapıp en az fire vermeyi hedeflemekteyiz. Sizin alanınıza en uygun ürünümüzü belirlemek ve suni çim halı m2 fiyatı alabilmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

IntegralHalı Saha Yapımı
Spor Sahaları için Özel Üretilmiş Yüksek Performanslı Suni Çim Halı Modellerimiz

Suni Çim İmalatı

Suni Çim Halı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğal çimlerin geniş alanlara uygulanmasının zorluğu ve bakım maliyetleri gibi faktörleri, kullanıcılarını oldukça zorladığından suni çim halılar oldukça kârlı bir yatırım aracı olmaktadır. Bu fonksiyonel ürünü almaya karar verdiğinizde; kullanacağınız mekânın zeminini ve kullanım şartlarını baz almalısınız. Spor alanlarda, sporcuların konforu göz önünde tutularak seçilen ürünler olurken, dekor amaçlı kullanılan yerde de estetiğe ve kullanıma göre seçim yapılmalıdır. Bunlar dışında seçeceğiniz suni çimin, aşınmaya karşı dirençli olması, güneş ışınlarına ve mevsim şartlarına karşı dayanıklı olması ve bakımının kolay olması gerekmektedir.

Integral Spor ve Suni Çim Halı İşlemleri

Müşteri memnuniyetini kendine ilke edinmiş, 15 yıldır ülkemizde ve dünyada hizmet veren Integral Spor, sizleri en iyiye ulaştırmak için var. Bu kapsamda müşterilerimizin en üst kaliteyi hak ettiğini bilir kendimize de bunu yakıştırırız. Suni çim halı gereksinimlerinizde sizlerin yanında olup tüm sorumluluğu beraber kaldırmaya yürekten gönüllüyüz.

Siz müşterilerimizin ihtiyacına yönelik ürünleri uzman ekibimizle beraber belirleyip özel ölçü, özel sipariş ve özel renk olarak işleme alabilmekteyiz. Yine ekibimiz tarafından satış sonrası gerekli destekler verilmekte ve bakımlarıyla alakalı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Ürünlerimizde meydana gelebilecek problemlerde de yanınızda olup onarım işleri için de hizmet vermekteyiz.

Eğer siz de ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurabilir ya da bize 0 (212) 678 13 13 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede size en kaliteli hizmeti sunacaklardır.

Yüksek Kalite Anlayışı 

Integral, yüksek kalite anlayışı ile ürettiği ürün ve hizmetleri tüm dünyaya ihraç etmektedir.

Halı Sahalarda Kullanılan Suni ÇimRead more +24 January 2019 By IntegralSpor in Halı Saha, Suni Çim

Halı Sahalarda Kullanılan Suni Çim Kalitesinin Önemi

Dünyanın pek çok yerinde futbol aktif bir halde oynanmaktadır. Bu aktivite insanların dikkatini çekmesinin yanında insanların mücadele etmelerinde de çok etken olmuştur. Peki bu aktiviteyi bu derece keyifli hale getiren başlıca etkenler nelerdir? Halı sahaların bu derece keyifli bir aktivite olmasının başlıca nedenleri saha yapımında uygulanan kaliteli ve olumlu işlemlerdir. Bunun yanında diğer bir etken
golf sahaları ve çimlerin özellikleriRead more +28 November 2019 By IntegralSpor in Golf Sahaları, Suni Çim

Golf Sahaları ve Çimlerin Özellikleri!

Spor yapmanın yaşı, cinsiyeti, dili ve dini kesinlikle olamaz, spor evrenseldir. Birbirinden farklı spor dalları mevcuttur hadi gelin size biraz golf sporundan bahsedeyim. Golf dinlendirirken, eğlendiren ve mutlu olmanızı sağlayan bir spor dalıdır. İlk çıktığında golf geniş kitlelere yaygın olan bir spor dalı değildi, fakat golf sahası sayısı arttıkça, çok fazla kişiye ulaşmayı başardı. Golfün
hali-saha-cimiRead more +22 September 2018 By IntegralSpor in Halı Saha, Suni Çim

Halı Saha Çimi Neden Önemlidir?

Oynadığımız futbol oyununu daha keyifli bir hale getirmek ne kadar mümkün? Bu olay sahalarda oynanması ile çok daha mümkün. Peki Bu sahaların zevk seviyesini en üst seviyeye taşımak nasıl olmalıdır? Bu olgu halı saha çimlerinin iyi ve kaliteli olması ile çok daha mümkün.   Bizlerde bu yazımızda sizlere Çim çeşitlerinin öneminden bahsedeceğiz. Halı sahaların en
doğal çim ile suni çim farkıRead more +14 January 2019 By IntegralSpor in Suni Çim

Doğal Çimler Nasıl Sulanmalıdır? Suni Çimle Arasındaki Farklar?

Etrafınız yeşil göründüğünde, ağaçlar ve çiçeklerle donatıldığın da ne kadar mutlu olursunuz değil mi? Doğanın en güzel rengi olan yeşile bakarak ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Bahçeniz varsa dinlenme mekânları oluşturarak bedeninizi de dinlendirip, temiz hava alabilirsiniz. Sakinlik, sessizlik, doğa, ağaçlar ne kadar güzel şeyler değil mi? Doğaya çıktığınızda kırların ve çimenlerin üzerinde yalın ayak yürümek bütün elektriğinizi
suni-cim-nedirRead more +09 September 2022 By IntegralSpor in Suni Çim

Suni Çim (Yapay Çim) Nedir?

Suni çim nedir? Tıpkı doğal çim gibi bir görünüme sahip olan ve içerisinde sentetik lifler bulunan halı tarzında bir yüzeydir. Kauçuk granül dolgulu olmasının yanı sıra %100 polietilen ipliklerle üretilmiş ve tufting makinesinde dokunmuş sentetik bir halı türüdür. Yapay, suni, sentetik, sahte gibi çeşitli isimlerle anılan bu türden çimler her ne kadar yapay olsa da
Read more +29 September 2018 By IntegralSpor in Suni Çim

Sentetik Çim Üretimi ve Fiyatları

Türkiye’de sentetik çim üretimi yenilikçi firmamızla beraber yükselmekte olan bir sektör. Türkiye’de spor alanlarının ve komplekslerinin çoğalmasından dolayı doğal çimlerin yetiştirmelerinin yetersizliği sonucunda sentetik çim üretimi tercih edilip, artmıştır. Sentetik çim üretiminin, doğal çime oranla daha fazla avantajı vardır. Sentetik çim daha şık ve daha parlak bir görüntüye sahiptir. Sentetik Çim Dayanıklılığı Sentetik çimin üretiminde
TOP