Çok Amaçlı Saha Yapımı

INTEGRAL SPOR SAHALARI KURULUM

Çok amaçlı saha, çevresi tel örgü ve ya isteğe bağlı örgüler ile çevrili basket, futbol, tenis, golf için kullanılan spor sahalarıdır.

+90 212 678 13 13

Çok amaçlı sahalar birden fazla spor branşının oynandığı alanlar olmaktadır. EPDM, akrilik, parke ya da suni çim içeriği ile üretilir. Mini futbol sahası, tenis kortu ve basketbol sahalarının olduğu alanlardır. Zemin etüdü ve sağlamlığı baz alınarak çok amaçlı saha yapımı için gerekli proje eksiksiz olarak hazırlanır.

Çok amaçlı saha, açık ve kapalı alanlar için basketbol, ​​futbol, ​​badminton, hentbol, ​​voleybol, tenis gibi en az iki farklı sporun aynı anda oynanabildiği kortlardır. Her spor için ayrı bir alan olmadığından, çok amaçlı spor sahası, birden fazla spor yapmak için mükemmeldir ve kurulumdan sonra oluşturulması ve bakımı çok ekonomiktir. Kullanıcının tercihine bağlı olarak çok amaçlı spor sahaları açık ve kapalı tesisler olarak yapılabilmektedir. Oteller, konut projeleri, okullar ve siteler genellikle çok amaçlı sahalar kullanır.

Suni çim, akrilik ve tartan zeminlere sahip çok amaçlı açık alanlarımız, futbol, ​​basketbol, ​​voleybol gibi zorlu oyunlara da elverişlidir.

Tartan Döşeme Katmanları veya EPDM

Çok amaçlı açık alanların boyutu tipik olarak 18'e 36 metredir. Tenis kortu alanının ölçüleri kullanılarak inşa edilmiştir. Ancak, özellikle çocuk ve gençlerin yoğun olarak bulunduğu yerler, bu tür siteler veya okullar için farklı büyüklükte çok amaçlı spor sahaları geliştirilebilir. Özetle projenin belirlediği spor alanına uygun olarak kullanılabilir.

Çok Amaçlı Saha Maliyeti

Çok amaçlı spor sahası yapım maliyeti çeşitli faktörlere bağlı olarak dalgalanmaktadır. Çok amaçlı saha yapımı için zemin seçimi maliyeti etkileyen en temel unsurdur. Zemin seçiminin ardından projenin metrekare boyutları belirlenir ve lojistik giderler eklenerek net maliyet hesaplanır. Doğal olarak bu fiyat da çevresel koşullara göre değişiklik göstermektedir. Projenin yapılacağı alan dik bir eğime sahipse, arazinin iş makinası ile düzeltilmesi gerekmektedir. Bu da çok amaçlı saha fiyatları durumunu değiştirir. Çok amaçlı açık alanlar sık ​​sık kapatılır ve buna göre ücretlendirilir. Çevresinde beton duvar isteniyorsa fiyat da değişebilir. Alanın kurulacağı alanın yeterli aydınlatmaya sahip olmaması durumunda ek aydınlatma ücreti alınır. Fiyatı etkileyen bir diğer faktör ise 400W ve 150W LED projektörlerdir. Son olarak, seçilen spor kategorisine göre gerekli donanım sunulmaktadır. Site içi basketbol sahası için basketbol potası sayısı ile doğru orantılı olarak kalitesi veya yedek olarak bulunup bulunmaması fiyatını da yükseltmektedir.
çok amaçlı saha

Çok Amaçlı Saha Yapım Aşamaları

Çok amaçlı saha yapımı toplam 4 ana aşamadan oluşmaktadır. Altyapı çalışmaları ile başlayan şantiyemiz, demir tel işleri ile devam eder ve son olarak spor sahaları zemini montajı ile tamamlanmaktadır.

ALTYAPI AŞAMASI

DEMİR KONSTRÜKSİYON

SENTETİK ZEMİN

AYDINLATMA SİSTEMİ

Çok amaçlı sahalar açık ve kapalı olarak yapılabilir. Altyapıları bu iki türe göre özel olarak yapılır. Açık sahalarda ankraj borulu, kapalı sahalarda flanşlı sisteme göre hatıl beton atılır.

 

kaucuk-zemin-kaplamalari

Demir boru işleri projeye göre yapılır. Çevre teli kapalı veya açık saha olsun pvc kaplama 5x5cm göz aralığında tercih edilebilir.

Çok amaçlı saha sentetik zeminleri 20-26mm suni çim halı, akrilik zemin veya tartan zemin olarak yapılabilmektedir. Kapalı alanlarda poliüretan yani pvc spor zemin kaplama kullanılabilmektedir.

Aydınlatma sistemi halide projektör veya LED projektörler olarak yapılabilmektedir.

Çok Amaçlı Saha
Yapım Maliyeti Nedir?

Çok amaçlı saha maliyeti hesaplaması hakkında da net bir teklif isteyebilirsiniz. Bunun en ekonomik koşullarda olması adına ekibimiz önce adrese gelerek keşif çalışmalarına başlar. Ne kadar bir maliyet olduğu ve hangi boyutların ideal bir tercih olacağı da tarafınıza iletilir. Bütün bunlar için uluslararası onay belgelerine sahip bir şirket sizi mutlu kılabilir.
İntegralÇok Amaçlı Saha
Spor sahaları yapımı ve spor zemin kaplamaları montajı fiyatı alın...

Çok Amaçlı Saha Yapım Videosu

Çok Amaçlı Sahada Neler Var?

Günümüzde çok amaçlı alanlar giderek daha yaygın hale gelmektedir. Kullanıcıların ihtiyaç ve tercihlerine bağlı olarak çok amaçlı açık hava spor sahaları çok çeşitli spor aktiviteleri için kullanılabilir. Birden çok türde çok amaçlı spor tesisleri inşa edilebilir:

  • Kapalı saha
  • Futbol sahaları
  • Isıtmalı halı saha
  • Basketbol sahaları
  • Halı saha projeleri
  • Voleybol için spor sahası
  • Tenis kortları
  • Basketbol, ​​voleybol ve futbol için spor alanları

En az iki farklı spor türünü kapsayacak şekilde birleştirilebilir ve insanlar bu mekanlarda kendilerinin ve hobilerinin tadını çıkarabilirler.

Çok Amaçlı Sahalar Nerede Tercih Edilir?

çok amaçlı saha yapımı

1- Toplu Konut

Toplu konutlarda veya sitelerde çok amaçlı sahaların kullanılması düşünülebilir. Özellikle toplu konutlarda yaşayan çocuklar ve genç yetişkinler olmak üzere bireylerin eğlenirken spor yapmaları ve egzersiz yapmaları için her şekilde yardımcı olacaktır. Bu tür sosyal olarak aktif mekanlar, toplu konut satış ve kiralama maliyetlerini de yükseltmektedir.

2- Park ve Piknik Alanları

Çok amaçlı alanlarda yapılacak aktiviteler ile insanların bu yerlere yaptığı gezileri daha eğlenceli hale getirebilir ve tercih sebebi olabilirsiniz.

3- Okullar

Spor alanları genellikle okullar için çok küçüktür. Bu nedenle, aynı sahada birçok spor yapmak, alandan tasarruf sağlar ve çocukların birden fazla spor yapmasını kolaylaştırır. Her aktivite için ayrı bir alan oluşturmak yerine çok amaçlı tesislerin kullanımı ile çocuklara yeterli alan ve imkan sunulabilir.

4- Büyük Tesisler

Tesisler yeterince büyük olsa bile bazen etkinlikler için yetersiz kalabileceğinden çok amaçlı sahalar kullanılabilir.

Projeye Özel Çözüm

Tesislerimizde sekiz farklı spor branşında antrenman yapabilirsiniz. Çok amaçlı spor sahaları, en küçük ayrıntısına kadar geleneksel boyutlara veya tam olarak sizin belirlediğiniz özelliklere göre inşa edilebilir. Özenle seçilmiş tedarikçilerle çalışarak güvenlik ve kaliteye büyük önem veriyoruz. Saha yüzeyi olarak suni çim veya şok emici kauçuk zemin kullanma seçeneğiniz vardır. Halı saha yapımı olarak da kaliteli hizmetler sunmaktayız. Bu yüzden çoğu zaman 30x50 halı saha maliyeti nedir soruları da alıyoruz. Tüm sorularınızın cevabını tarafımızla iletişime geçerek hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Çok alanlı projelerde zengin bir deneyime sahibiz ve ticari alanınızı en etkili şekilde nasıl tasarlayacağınız konusunda size çizim ve öneriler sunmaktan mutluluk duyacağız. Bu nedenle, lütfen fiyat, taslak veya planladığınız projenizin diğer herhangi bir yönü ile ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Etrafında tel örgü ya da ağ sistemi entegre olması adına direk kazık işlemleri çakılmaya başlanır. Zemin için gerekli alt yapı oluşturulduktan sonra mıcır ve benzeri ürünler uygulanır. Üzerine çim olacaksa yerleştirme işlemi, parke olacaksa etkili bir döşeme, EPDM zemin olacaksa ciddi bir hassasiyet ile yerleştirme yapılır. Böylece çok amaçlı saha yapımı çalışmaları eksiksiz olarak yerine getirilir.

Çok Amaçlı Saha Ölçüleri Hakkında Bilgi, Genel olarak bu 3 branşı oynayabileceğiniz çok amaçlı saha ölçüleri 18 metre genişlik ve 36 metre uzunluk olarak tasarlanmaktadır. Ancak uygulanacak alana göre farklılık gösterilen özel ölçüler ile de bir imalat yapılabilir.

Farklı projeleri başarılı bir süreç ile hayata geçirmekte etkili olan firmamız, Çok amaçlı saha ölçüleri için bol seçenekleri ile de adından söz ettirmektedir. Daha önce yapılmış olunan örnek çalışmalara göz atılarak merak ettiğiniz sorulara da yanıt bulunabilir.

YÜKSEK KALİTE ANLAYIŞI

İntegral, yüksek kalite anlayışı ile ürettiği ürün ve hizmetleri tüm dünyaya ihraç etmektedir.

Read more +29 September 2018 By IntegralSpor in Halı Saha

Yapılan Halı Sahalar İnsanlar İçin Ne Kadar Uygun?

Düzenli olarak yapılan çok güzel ve bi o kadar da keyifli aktiviteler bulunmaktadır. İnsanlar yaptıkları aktivitelerden keyif almak ister ve yapılan aktivitelerden de bu verimi almayı beklerler. Aynı şekilde halı sahada yaptıkları aktivitelerden de bu özveriyi beklemektedir.   Halı saha maçları günümüzde sıkça yapılan bir aktivitedir. Bu sevilerek yapılan aktivite insanların önemseyerek ve keyif sürerek
halı saha yapımı ve maliyetleriRead more +31 August 2018 By IntegralSpor in Halı Saha, Spor Zeminleri

Halı Saha Yapımı ve Maliyetleri

Ülkemizde çok sevilen spor dalları vardır. Bunların ilk sırasında hepimizin faaliyet gösterdiği ve takip ettiği futbol gelmektedir. Profesyonel sahaların dışında pek halı sahalar bulunmaktadır.Bizim de ilgi alanımız olan bu halı sahalarımızı gelin sizlerle inceleyelim. Sahalarımızı, halı saha suni çim Reform fabrikalarından özenle gerçekleştirmekteyiz. Suni çimlerimizi son teknoloji üretim teknikleri ile üretmekle beraber Avrupadan teminli yüksek
YatırımRead more +28 January 2019 By IntegralSpor in Çok Amaçlı Saha, Halı Saha

Yatırım Yapmaya Karar Verdiyseniz İşte Size İş Fikirler!

Yatırım Yapmaya Karar Verdiyseniz İşte Size İş Fikirler! Bir sermayeniz var ya da kredi çekerek bir iş kurmak istiyorsunuz, ama ne iş kuracağınıza bir türlü karar veremiyor musunuz? Yatırım yapacaksanız kesinlikle bilinçsiz hareket etmemelisiniz. Bir yatırımın olumsuz sonuçlarının tüm hayatınızı etkileyeceğini asla unutmamalısınız. Doğru işe doğru biçimde yatırım yapmak istiyorsanız, o işi gerçekten yapanlardan fikir
TOP