Canvas Baskı Dükkanı

SENTETİK
HALI SAHA ÇİMİ

Kapalı halı saha, Açık Halı Saha, Golf, Tenis

LİDER, HALI SAHA YAPIM, SUNİ ÇİM ve SPOR ZEMİNLERİ ÜRETİCİSİ

SUNİ ÇİM HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Integral markası altındaki 1.Sınıf  suni çimler, her türlü hava koşulunda kullanılır ve hususi bir yapıya sahip olmasından dolayı yıllarca kalitesini ve rengini muhafaza eder. UV direncine sahiptir.  Kullanım yerine göre 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm suni çimler kullanım yönüyle tercih sebebi ebatlardır.

Suni çim halı çeşitleri, 18mm’den 60mm’ye kadar fibrile ve monofilament olarak mevcuttur

Halı saha yapım KDV oranları spor saha yapım da %18 iken, suni çim satın alacaksınız %8 olarak hesaplanmaktadır. Gerekli detaylar için bizimle iletişime geçin. +90 212 678 13 13 

Integral bünyesinde, mukavemeti yüksek 4 farklı halı saha çimi satılmaktadır. Integral Super C, Integral Super V, Integral NonFill, Integral Duo. Satılan bu ürünler yıllarca kullanabilecek kaliteye göre tasarlanmış ve labaratuar testleri sonrası üretimi yapılmıştır. Ayrıca, Fifa onaylı ürünlerdir.

Gerçek çimler, bakımı itina ile yapılmadığı müddetçe sakatlık ihtimalinin en fazla olduğu zeminlerdir. Buna nazaran İntegral halı saha çimleri, bakımı  çok az maliyetli profesyonel monofilament suni çim halılardır. Granüllü ve granülsüz suni çim çeşitlerimiz halı saha ve spor faaliyetlerindeki sakatlıkları en aza indirmek maksadı ile tasarlanmıştır.

SUNİ ÇİM BİLGİ

VIEW ALL

Halı Saha Çimi Nedir?

Ücretsiz fiyat teklifi alın: 0 (212) 678 13 13

Günümüzde açık ve kapalı alan sahalara uygulanabilen halı saha çimi hem konfor açısından hem de sizlere en kaliteli hizmeti verebilmek gayesiyle büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Çevreye zarar vermemesi, uzun ömürlü olması özelliğiyle yapay çim, doğal çimin önüne geçmiş ve geniş kullanım alanlarına yayılmıştır. Tufting makinelerinde dokunan halı saha çimleri her mevsime uygunluğu, kolay bakım rahatlığı sunmaktadır. Halı saha çimi isteğinize uygun renk seçenekleri ile de ekonomik olmanın yanı sıra kişiselleştirilebilir bir üründür.

Halı Saha Çimi Özellikleri

Branşa özel ürettiğimiz yapay halı saha çimi sağladığı konforun yanı sıra yükseklik ve renk çeşitliliğiyle bir adım öne çıkmaktadır. Dört mevsime uygunluğu ile aşırı soğuk ve kuraklık yaşanan bölgelerde dahi ürünümüzü kolaylıkla kullanabilir en az 10 yıl süren dayanıklılığı ile maliyetinizi düşürebilirsiniz. Dayanıklılık en önemli unsurdur ve yağışın yoğun olduğu, sıcaklığın yüksek olduğu zamanlarda halı saha çiminin parlaklığını kaybetmemesi ve performansta düşüş yaşanmaması en dikkat çekici detaylardır. Her mevsimde yenileme gerektirmeyen yapay çimler, çürümeye dayanıklı böceklenme, ilaçlama gibi ekstra maliyet isteyen gereksinimleri yoktur. Buna göre de halı saha çim fiyatları oldukça uygundur.

Integral markası altındaki 1.Sınıf  yapay çimler, her türlü hava koşulunda kullanılır ve hususi bir yapıya sahip olmasından dolayı yıllarca kalitesini ve rengini muhafaza eder. UV direncine sahiptir.  Kullanım yerine göre 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm yapay çimler kullanım yönüyle tercih sebebi ebatlardır.

Yapay halı saha çimi çeşitleri, 18mm’den 60mm’ye kadar fibrile ve monofilament olarak mevcuttur.

Bakım aşamalarında büyük kolaylık sağlayan halı saha çimleri, doğal çimlerin yanı sıra su geçirme özelliğiyle yıkamaya elverişlidir. Tozlanma gibi durumlarda kolayca yıkama yapabilir su geçirgenliği özelliğiyle kurutma gerektirmez. Özellikle sıcaklığın yüksek olduğu alanlarda çimi yıkama işlemine sokabilir daha parlak görünmesini de sağlayabilirsiniz. Ayrıca yüzeyde kabuklu yiyecekler, sigara izmaritleri, yapay maddeler düşmesi ya da kalması durumunda fırça veya süpürme ile üzerinden atabilirsiniz. Granül takviyesi ile görünümünü kusursuz hale getirebilir, renklerde canlılığı yakalayabilirsiniz.

Yapay çim halılar sporcuya gerekli konforu sunar. Yüzey kayganlığının az olmasıyla düşme yaralanma gibi olayları en aza indirir. Topun zıplama oranının her noktada aynı olması da yapay çim halının avantajlarındandır.

Halı Saha Çimi Kurulum Maliyeti

halı-saha-çimi

Kurulum maliyetini etkileyen birçok faktör olsa da size en uygun ürünün hangisi olduğuna ve buna bağlı olarak bir fiyat aralığı belirlenmesi adına uzman ekiplerimizden yardım alabilirsiniz. Öncelikle maliyeti belirleyen en önemli unsur halı saha yapılması istenilen alanın büyüklüğüdür. Büyüklük belirlendikten sonra yapay çimin çeşidi, yüksekliği ve alanın alt yapısı da değerlendirmeye alınacaktır. Altyapısı düzenlenmeyen bir saha, üzerine eklenen ürünün kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun tam verim vermeyecek ve işlevini yerine getiremeyecektir. Halı saha çimi fiyatları bütün bu ayrıntılarla değişkenlik göstermektedir. Halı saha çimi işlemi uygulandıktan sonra tamamlayıcı işlemler olarak çizgilerinin çizilmesi ve tüm kontrollerinin yapılması sonucu teslim edilecektir.

Bölgede ki hava şartları kurulumun işlevini etkileyecek ve dolayısıyla bu da fiyatlandırmaya yansıyacaktır. Yapay çim m2 fiyatı Integral kalitesiyle sizler için özel hesaplanmaktadır.
Sizin alanınıza en uygun ve başarılı olacak ürünün karar verilebilmesi için sizleri iletişim formumuza yönlendiriyor olacağız.

En İyi Yapay Halı Saha Çimi

Yapay halı saha çimine duyulan ilginin en başında harcanan zaman ve alınan verim etkili olmuştur.  Sportif amaçlı olarak kullanılan ve dekoratif olarak kullanılan çim olmak üzere iki gruba ayrılmıştır. Bu iki grup arasında ki en büyük fark hav boyları ve ipçik türüdür. Dekoratif amaçla kullanılan çim boyu 5-20 mm arasında değişirken, sportif amaçlı kullanılan çimlerin hav boyları daha yüksektir. Doğal çim başlangıç olarak fiyatlandırma açısından olumlu olsa da sürekli bakım gerektirmesi ve yapılan bakımlardan her zaman tam netice alınamaması talebi yapay çime yöneltmiştir.

Özellikle spor alanlarında kullanılan yapay halı saha çiminin UV ışınlarına karşı dayanıklılığı yüksektir. Hava şartlarına bağlı olarak zeminin kayganlığı spor alanına uygun hale getirilmelidir ki sürtünmeye bağlı zarara uğrama olmamalıdır. Deforme olan zemin, zaman içerisinde sakatlanma riskini artırırken diğer yandan aşınmaya uğrar. Bu özellikler dikkate alınarak profesyonel kullanımı ile FIFA’nın belirlediği standartlardaki yapay çimi onaylamıştır. Yüksek işçilik ve kaliteli malzeme ile hassas bir şekilde siparişlerinizle ilgileniyor ve zamanında teslim ve montaj hususunda kuşkuya yer bırakmıyoruz.

Dikkat ettiğimiz bir diğer durum ise yapay halı saha çimi montajının dikkatli yapılmasıdır. Kurulum aşamasında altyapı göz önüne alınmalıdır. Drenaj problemi olan bir altyapıyla karşılaşılan durumlarda çok hassas çalışmaya dikkat ediyor ve zamanla oluşabilecek su tutma gibi sorunların önüne baştan geçmiş bulunuyoruz.

Aynı zamanda yapay çim üreticisi olan Integral Spor, üst seviye kalite sunmaktadır. Halı sahalarda genellikle 55 mm tercih edilmekte olup, 55 mm yapay çim m2 fiyatı için lütfen bizlere ulaşınız. Sunduğumuz yapay çim halılara birlikte göz atalım,

a- Classic Model Yapay Çim Halı

Classic modelleri uygun fiyatlıdır. 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm Tek renkli fibrile iplik. Kum ve SBR granül dolgusu vardır.

b- Duo Model Yapay Çim Halı

Duo Grass fibrile çim halı uygun fiyatlıdır. 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm Çift renkli fibrile iplik. Kum ve SBR granül dolgusu vardır.

c- Super C Model Yapay Çim Halı

Süper C Omurgalı özel bir halıdır. 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm Çift renkli omurgalı iplik. Kum ve SBR granül dolgusu vardır.

d- Super V Model Yapay Çim Halı

Profesyonel monofilament bir halıdır. 40mm, 50mm, 55mm ve 60mm Tek renkli mono iplik. Kum ve SBR granül dolgusu vardır.

Halı Saha Çimi Fiyatları

Halı Saha TipiHalı Saha ÖlçüleriOrtalama Fiyat (m2)
Açık Halı Saha Maliyeti25 x 40 m€ 30.000
Kapalı Halı Saha Maliyeti25 x 40 m€ 69.000
Halı Saha Çimi (Yapay)50 mm – 1.000 m2€ 11.500
Nizami Saha Çimi (Yapay)55 mm – 7.920 m2€ 105.000

Halı saha yapay çim fiyatları doğrudan etkileyen alanın büyüklüğü, altyapının uygun hale getirilmesi, uygulama yapılan bölgenin şartları ve kullanılan malzeme maliyete etki eden birkaç unsurdur. 40 mm, 50 mm, 55 mm ve 60 mm seçenekleri bulunmaktadır. Ortalama 55 mm kullanılan yapay çim halı metrekare fiyatı yapılacak alanın uygunluğuna göre belirleniyor ve sizler için en kaliteli yapay çimi sunabilmek için, kaliteden ödün vermeden çalışmaya devam ediyoruz. Bu maddelerin yanı sıra işçilik masraflarıyla birlikte halı saha yapay çim m2 fiyatı konularında bir fiyat alabilmeniz için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Sizinle iletişime geçebilmeniz için aşağıda verilen formu doldurabilir ve ücretsiz fiyat teklifi alabilirsiniz.

+90 212 678 13 13

Spor sahaları yapımı ve spor zemin kaplamaları montajı için fiyat alın.

TOP