Tenis Kortu Yapımı

Integral Spor, 15 yıllık deneyimiyle sizlere anahtar teslim tenis kortu yapım hizmeti sunar.

Integral Spor Tenis Kortu Yapımı

Tenis kortu, firmamız tarafından Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından belirlenen norm ve standartlara göre inşa edilmektedir. Bu sahalar uluslararası boyutların dışında, amatör kullanımlar için tarafınızca belirlenen ve ihtiyaç duyduğunuz her boyutta hizmetinize sunulmaktadır.

Integral Spor, tenis kortu inşa etme konusunda uluslararası uzmanlık kazanmış ve tanınmıştır. Hızlı ve etkili çalışma arkadaşlarımız ile siz değerli müşterilerimiz tarafından istenen tenis kortları, yapılması gereken en kısa sürede tamamlanmaktadır. Integral Spor bünyesindeki deneyimli ve güçlü ekip, inşaat sürecinde tüm planlama ve programlarını tenis kortunun inşa edileceği bölgenin zemin özelliklerini dikkate alarak yapmaktadır.

Firmamız tenis kortları yapımı için özel tenis çimi modellerine sahiptir. Suni çim tenis çimi modelleri 15mm havdan 30mm hava kadar mevcuttur.

Firmamız yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada tanınmakta ve güçlü iş ağları bulunmaktadır. Suudi Arabistan, Filipinler, Fransa, İspanya, Arnavutluk, İtalya, Rusya, ABD gibi çeşitli ülkelere birçok farklı ürün ihraç edilerek yabancı ülkeler ile dış ilişkilerimiz sağlamlaştırılmaktadır.

Tenis Kortu Yapımı

Tenis kortu yapımı aşamaları; beton dökümü, demir işleri, tel örgü, aydınlatma, sentetik çim halı döşeme ve son olarak tenis filesi kurulumundan ibarettir.

Altyapı çalışmaları aşamasında tenis kortu olarak yapılacak kat planı tesviye edilir. Temel, alanın tüm çevresini dolaşacak olan kiriş kalıbı için kazılmıştır. Daha sonra kiriş için 8 ve 12’lik demir çubuklar kullanılarak ağ yapılır. Çevre kirişi içerisinde konumlandırılacak çitin ana direklerini birbirine bağlamak için teraziye düzenli aralıklarla 3” ankraj boruları yerleştirilir. Daha sonra çevre kiriş kalıplarına BS 20 formundaki hazır beton dökülür. Drenaj sistemi kurmak için drenaj kanalları açılır. Bunun sebebi ise sahada su birikmesini engellemektir. Saha drenaj sistemi uygun malzeme ile tamamlandığında bu kanallar kapatılır ve zemin ile sıfırlanır. Drenaj sistemi tamamlandıktan sonra, tenis kortunun zemini çakıl dolgu malzemesi ile kaplanır. Hazır beton kırma taş üzerine dökülerek “helikopter perdahlama” yöntemi ile iyice parlatılır.

tenis-kortu-yapim-maliyeti

Tüm bu aşamalardan sonra çevre direkleri ve tel çit işlerine başlanır. Hat üzerine yerleştirilen ankraj borularına dikey direk boruları kaynakla, destek boruları da bu borulara üst, orta ve yatay olarak bağlanır. Daha sonra yatay borulara dört köşeden çapraz olarak takviye uygulanır. Sahanın dört tarafında bulunan dikey borular üzerine düzenli aralıklarla dikey takviye boruları döşenir. Tenis kortunun uzun kenarlarına merdivenli aydınlatma direkleri yerleştirilir.

Aydınlatma direklerinin üzerine 400 W aydınlatma kapasiteli metal formlu projektörler yerleştirilir. Projektörler, elektrik altyapısı ve montajı projenin enerji ihtiyacını güvenli bir şekilde karşılayabilecek şekilde döşenerek çalışır duruma getirilir. Kortun standartlara uygunluğu göz önünde bulundurularak file çubuk için en uygun noktalar karşılıklı olarak belirlenir. Sentetik çim halı kaplama uygulaması yapıldıktan sonra direkler yerine sabitlenir.

Daha sonra 4x4 cm gözenekli, daldırma yöntemiyle galvanizlenmiş ve PVC kaplı tel örgü, kortun etrafındaki direklere gerilir ve tüm saha çitle çevrilir. İsteğe göre çim çit ile de saha çevresini düzenleriz. Ayrıca klemenslerle bağlanan çelik halatlar yardımıyla da güçlendirilir.

Tenis Kortu Yapımı Maliyeti

Tenis kortu yapımı maliyeti, firmamız tarafından verilen diğer birçok hizmette olduğu gibi siz değerli müşterilerimizin isteklerine ve ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir. Tenis kortu maliyeti aşağıdaki bazı faktörlere göre değişmektedir;

  • Kullanılan malzemeler: Çim, çimento, kil vb. her tür yüzey malzemesi
  • Tenis kortunun boyutu: Daha büyük tenis kortları daha fazla malzeme ve daha uzun işçilik süreleri gerektirmektedir. Dolayısıyla maliyet aratacaktır.
  • File eklemek: Tenis oynamak istiyorsanız, kortunuzun ortasında bir file olması çok önemlidir. Ancak ek bir ücrete tabi olacaktır çünkü farklı tiplerde file modelleri mevcuttur.
  • Ek özellikler: Aydınlatma, ağlar, direkler ve hatta su fıskiyeleri. Bu isteğe bağlı özelliklerin her birinin eklenmesi, tenis kortu maliyetlerini artıracaktır.
  • Zemin ve drenaj sistemi: Uzun ömürlü, kaliteli bir tenis kortu için verdiğiniz fiyata zemin ve drenajın dâhil olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Drenaj söz konusu olduğunda, bir drenaj sistemi ve bir drenaj bağlantı noktası gibi seçenekler maliyeti artırabilir.

Temelden drenaja kadar bir tenis kortu inşa etmek için çok fazla ekip çalışması ve hazırlık yapılması gerekmektedir. Bu nedenle, basit bir tenis kortu yapım maliyeti bile oldukça yüksek olabilir. Ancak, bir tenis kortu sahibi olmanın sayısız olumlu etkisi ile bu maliyet kolayca dengelenecektir.

Sizlerde bir teniz kortuna sahip olmak istiyorsanız, detaylar ve ücretsiz fiyat bilgisi için bize 0 (212) 678 13 13 numaralı telefondan ulaşabilir veya aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından en hızlı şekilde sizlere dönüş yapılacaktır.

0 (212) 678 13 13

Temelden drenaja kadar bir tenis kortu inşa etmek için çok fazla ekip çalışması ve hazırlık yapılması gerekmektedir. Bu nedenle, basit bir tenis kortu yapım maliyeti bile oldukça yüksek olabilir. Ancak, bir tenis kortu sahibi olmanın sayısız olumlu etkisi ile bu maliyet kolayca dengelenecektir. Sizlerde bir teniz kortuna sahip olmak istiyorsanız, detaylar ve ücretsiz fiyat bilgisi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından en hızlı şekilde sizlere dönüş yapılacaktır.

Yüksek Kalite Anlayışı:

İntegral, yüksek kalite anlayışı ile ürettiği ürün ve hizmetleri tüm dünyaya ihraç etmektedir.

TOP